Szukasz ubezpieczenia mieszkania?
Wyślij formularz.

ZADZWOŃ

509 168 564

884 800 822

Formularz kontaktowy

Zamów rozmowę

porównamy dla Ciebie najlepsze oferty

Wpisz swój numer, oddzwonimy bezzwłocznie

Dom to miejsce, w których chcemy czuć się bezpieczni i pewni. Ubezpieczenia murów często wymagają banki lub gwarantują wspólnoty mieszkaniowe, jednak nie powinniśmy na tym poprzestawać. Warto ubezpieczyć dom lub mieszkanie na wypadek zniszczeń, awarii, kataklizmów czy kradzieży, a także zagwarantować sobie zwrot kosztów w ramach odpowiedzialności cywilnej, gdy poważna usterka w naszym mieszkaniu dokona zniszczeń także w sąsiednich lokalach.

Jakie są rodzaje ubezpieczeń domy lub mieszkania?

  • Ubezpieczenie murów – obowiązkowy pakiet dla posiadaczy kredytów hipotecznych, w banku, który żąda zabezpieczenia nieruchomości poprzez zakup ubezpieczenia.
  • Ubezpieczenie murów i stałych elementów – polisa dająca pewność, że otoczenie, w którym przebywamy na co dzień jest należycie zabezpieczone. W ramach takiego ubezpieczenia, możemy liczyć nie tylko na zwrot kosztów poniesionych np. po zalaniu lub pożarze, ale także otrzymujemy możliwość użytkowania lokalu zastępczego, w przypadku, gdy nasz dom lub mieszkanie nie będzie się nadawało do zamieszkania przez powstałą szkodę. Polisa gwarantuje także środki na odkupienie zabranych przez złodzieja rzeczy i innych uszkodzonych przez niego przedmiotów.
  • Assistance dla domu lub mieszkania – to bardzo pojemna kategoria ubezpieczeń i zdecydowanie warta rozważenia. Przydatna zwłaszcza osobom zabieganym. Gwarantuje pomoc fachowców oraz rozmaite drobne usługi. Można z niej skorzystać np. kiedy zepsuje się pralka, zmywarka lub inny sprzęt domowy (uwaga! nie we wszystkich pakietach assistance przewidziana jest naprawa sprzętu w cenie polisy, ponadto warto wiedzieć, że sprzęt nie może mieć więcej niż 7 lat). W ramach assistance często występują także usługi concierge. Co na przykład może dla nas zrobić? Pomoże znaleźć restaurację, kupi za nas kwiaty, dostarczy leki lub zamówi nocnego kierowcę, gdy trzeba nas i nasz samochód odtransportować do domu po przyjęciu.
  • Pakiety ubezpieczeń dla domów i mieszkań  często oferują także dodatkowe opcje, m.in.: OC w życiu prywatnym, które działa także poza miejscem zamieszkania, zawsze gdy wyrządzimy szkodę innej osobie lub cudzemu mieniu. Gwarantuje pokrycie kosztów  w licznych tzw. życiowych sytuacjach np. jeśli jesteśmy w hotelu i zepsujemy słuchawkę prysznicową albo stłuczemy wazon w sklepie lub wjedziemy na kogoś na stoku narciarskim, powodując uszkodzenie ciała. Nowością, która jest coraz popularniejsza, jest ubezpieczenie na wypadek stłuczenia szyb i smartfonów, laptopów itp. To opcja idealna, zwłaszcza dla tych pechowców, którzy często zmuszeni są wymieniać ekrany w swoich urządzaniach elektronicznych.

Nie wiesz, jaka opcja ubezpieczenia domu lub mieszkania będzie dla Ciebie najkorzystniejsza? Zgłoś się do Centrum Konsultingowego Ubezpieczenia i Finanse – przedstawimy Ci wszystkie możliwości i pomożemy wybrać tę najlepszą.