Szukasz ubezpieczenia mieszkania?
Wyślij formularz.

12 380 29 60

509 168 564

884 800 822

884 044 866

Formularz kontaktowy


Zamów rozmowę

porównamy dla Ciebie najlepsze oferty

Wpisz swój numer, oddzwonimy bezzwłocznie

Dom to miejsce, w których chcemy czuć się bezpieczni i pewni. Ubezpieczenia murów często wymagają banki lub gwarantują wspólnoty mieszkaniowe, jednak nie powinniśmy na tym poprzestawać. Warto ubezpieczyć dom lub mieszkanie na wypadek zniszczeń, awarii, kataklizmów czy kradzieży, a także zagwarantować sobie zwrot kosztów w ramach odpowiedzialności cywilnej, gdy poważna usterka w naszym mieszkaniu dokona zniszczeń także w sąsiednich lokalach.

Jakie są rodzaje ubezpieczeń domy lub mieszkania?

  • Ubezpieczenie murów – obowiązkowy pakiet dla posiadaczy kredytów hipotecznych, w banku, który żąda zabezpieczenia nieruchomości poprzez zakup ubezpieczenia.
  • Ubezpieczenie murów i stałych elementów – polisa dająca pewność, że otoczenie, w którym przebywamy na co dzień jest należycie zabezpieczone. W ramach takiego ubezpieczenia, możemy liczyć nie tylko na zwrot kosztów poniesionych np. po zalaniu lub pożarze, ale także otrzymujemy możliwość użytkowania lokalu zastępczego, w przypadku, gdy nasz dom lub mieszkanie nie będzie się nadawało do zamieszkania przez powstałą szkodę. Polisa gwarantuje także środki na odkupienie zabranych przez złodzieja rzeczy i innych uszkodzonych przez niego przedmiotów.
  • Assistance dla domu lub mieszkania – to bardzo pojemna kategoria ubezpieczeń i zdecydowanie warta rozważenia. Przydatna zwłaszcza osobom zabieganym. Gwarantuje pomoc fachowców oraz rozmaite drobne usługi. Można z niej skorzystać np. kiedy zepsuje się pralka, zmywarka lub inny sprzęt domowy (uwaga! nie we wszystkich pakietach assistance przewidziana jest naprawa sprzętu w cenie polisy, ponadto warto wiedzieć, że sprzęt nie może mieć więcej niż 7 lat). W ramach assistance często występują także usługi concierge. Co na przykład może dla nas zrobić? Pomoże znaleźć restaurację, kupi za nas kwiaty, dostarczy leki lub zamówi nocnego kierowcę, gdy trzeba nas i nasz samochód odtransportować do domu po przyjęciu.
  • Pakiety ubezpieczeń dla domów i mieszkań  często oferują także dodatkowe opcje, m.in.: OC w życiu prywatnym, które działa także poza miejscem zamieszkania, zawsze gdy wyrządzimy szkodę innej osobie lub cudzemu mieniu. Gwarantuje pokrycie kosztów  w licznych tzw. życiowych sytuacjach np. jeśli jesteśmy w hotelu i zepsujemy słuchawkę prysznicową albo stłuczemy wazon w sklepie lub wjedziemy na kogoś na stoku narciarskim, powodując uszkodzenie ciała. Nowością, która jest coraz popularniejsza, jest ubezpieczenie na wypadek stłuczenia szyb i smartfonów, laptopów itp. To opcja idealna, zwłaszcza dla tych pechowców, którzy często zmuszeni są wymieniać ekrany w swoich urządzaniach elektronicznych.

Nie wiesz, jaka opcja ubezpieczenia domu lub mieszkania będzie dla Ciebie najkorzystniejsza? Zgłoś się do Centrum Konsultingowego Ubezpieczenia i Finanse – przedstawimy Ci wszystkie możliwości i pomożemy wybrać tę najlepszą.